שדרת התוכן >

אמא׳לה הריון!?

אם גם לכם זה קרה ולמרות שנזהרתם או בגלל שלא נזהרתם גילתם שהמחזור מאחר ושאולי יש הריון בדרך. כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה… מאת: עינב בן חור

 

אם גם לכם זה קרה ולמרות שנזהרתם או בגלל שלא נזהרתם גילתם שהמחזור מאחר ושאולי יש הריון בדרך. כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה:

דבר ראשון כדאי לבדוק האם אכן מדובר בהריון או באיחור של מחזור.

איך בודקים? יש כמה אפשרויות:

האחת, לקנות בסופר/ניו פארם /בית מרקחת ערכה לבדיקת הריון. את הערכה ניתן לקנות ללא מרשם או הזדהות. ההוראות לביצוע הבדיקה מופיעות ע"ג ובתוך האריזה. רק שימו לב, רצוי לבצע את הבדיקה כ- 2-3 שבועות לאחר קיום יחסי המין.

 

ואם אני בהריון מה הלאה?

קודם כל חשוב שתדעי שבארץ יש גוף בשם דלת פתוחה, אשר אליו ניתן לפנות באופן אנונימי וללא תשלום והם יסייעו לך לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורך.

 

כתובת האתר: www.opendoor.org.il

 

ומה בינתיים?

ראשית עליך להחליט ולגבש דעה לגבי ההיריון. האם זה הריון רצוי? האם את רוצה להיות אמא? – חשוב לזכור שבכל התהליך את לא חייבת לקבל את דעתו של בן זוגך אם כי רצוי שתהיה לך תמיכתו או עזרתו- וההחלטה הנה שלך.

אם התשובה היא כן ואת רוצה לשמור את ההיריון תצטרכי לשתף את סביבתך בהחלטה ולהיערך לכל המשמעויות שכרוכות בכך. למשל: האם תמשכי את הלימודים? האם הוריך יתמכו בך ויסייעו בגידול התינוק? איך תעמדי בהוצאות הכלכליות? מה בן הזוג שלך מרגיש לגבי התינוק? וכו´.

האפשרות השנייה היא ללדת את התינוק ולמסור אותו לאימוץ. האפשרות הזאת רלוונטית אם את לא רוצה לגדל את התינוק אך דתך, משפחתך או מצפונך לא מאפשרים לך לבצע הפלה. במקרה הזה חשוב שתדעי שאף אחד אחר לא יכול להחליט על גופך ולכן זו בעיקר החלטה שלך. מאחר שזו החלטה לא פשוטה כדאי להתייעץ עם גורמי תמיכה בסביבתך ואף באנשי מקצוע.

האפשרות השלישית היא לבצע הפסקת הריון- החלטה זו צריכה להתקבל כמה שיותר מוקדם כי יש הגבלה של זמן הנוגעת להפסקת ההיריון.

בישראל יש רק דרך אחת חוקית להפסיק הריון –דרך וועדה מיוחדת שמאשרת את הפסקת ההיריון. אין צורך בהסכמת הורים לשם ביצוע הפסקת ההיריון- וניתן לעבור את כל התהליך ללא מעורבותם או ידיעתם.

 

מה זאת הועדה?

הועדה מורכבת משלושה אנשים שתפקידם לאשר את תהליך הפסקת ההיריון, שני רופאים ועו"ס. המקרים בהם הועדת תאשר את הפסקת ההיריון הם:

את מתחת לגיל 18

את לא נשואה או ההיריון נובע מיחסים אסורים כגון גילוי עריות או אונס

התינוק עלול להיוולד בעל מום

המשך ההיריון עלול לסכן את חייך או לגרום לך נזק נפשי

לפני שפונים לוועדה צריך לעבור דרך שני מקומות:

האחד, רופא נשים- שיבצע בדיקת אולטראסונד ויאשר שאכן מדובר בעובר קטן ושעדיין ניתן לבצע הפלה

השני, דרך קופ"ח לצורך קבלת אישור על "פתיחת תיק"

 

איך פונים לוועדה?

יש שתי אפשרויות: דרך "דלת פתוחה" או דרך פניה לאחד מבתי החולים וברור מועדי התכנסות הועדה. בפניה לוועדה צריך להצטייד ב: תשובת בדיקת אולטראסאונד המאשרת את גיל ההיריון, ובהתחייבות קופ"ח. בסיום הועדה תקבלי אישור לביצוע ההפלה ולאחר מכן קובעים לך מועד לביצועה.

לא משנה באיזו החלטה תבחרי: ההתלבטות בה את ניצבת קשה ומורכבת. אנו מייעצים לך לשתף אנשי אמון עליהם את סומכת, לפנות ל"דלת פתוחה" או להגיע אלינו ל- Y Elem לשיחת צ´ט אישית.

חיפוש כתבה לפי נושא:
כתבות נוספות:

סם האונס

מדובר בסם שהיה בעבר נפוץ בארה"ב ועשה "עליה" ארצה. הסם מוכנס למשקאות של קורבנות תמימים וגורם להם להתמזמז ולקיים יחסי מין מבלי שהם מודעם למה

קרא עוד »

שלוש ארבע ולעבודה

דעו את זכויותיכם… גיל העסקה מותר במהלך שנת הלימודים15 שנה.גיל העסקה מותר במהלך חופשת לימודים14 שנה.שעות עבודה מותרות ביוםעד 8 שעות ביום (שבוע עבודה בן

קרא עוד »

פגיעה מינית- לאן פונים?

אונס, תקיפה מינית, הטרדה מינית, זכויות, ניצול מיני מסחרי. מרכז סיוע לנפגעיות אונס ותקיפה מינית מרכזי הסיוע מעניקים יעוץ ותמיכה טלפוניים, ליווי ראשוני למשטרה ו/או

קרא עוד »

תפריט נגישות

מהי הניידת הדיגיטלית?

אם כתבת משהו אישי, על כאב, התלבטות או כל דבר שמעסיק אותך, אז אנחנו שם..  באינסטגרם, טיקטוק, סטיפס, ASK. רואים, קוראים, מגיבים…